Pelējuma smaka

MVOCs un pelējuma smaka

(MVOCs
 – Microbial Volatile Organic Compounds – tulk.: bakteriāls gaistošs organisks savienojums).

Microbial Volatile Organic Compounds (MVOCs) ir pelējuma izraisītas gāzes. Pelējuma smaka, patiesībā ķīmija, ko saražo palējums noteiktos pelējuma augšanas ciklos.
Labaratoriju eksperimentos ir identificēti vairāk par 200 MVOCs savienojumiem. Tie sastāv no spēcīgām ķimikālijām: aldehīda, benzola, tulolena un daudziem citiem.

Kad pelējums ražo MVOCs?

Atšķirībā no tā, kāds mitrums ir pieejams pelējumam un uz kādas virsmas materiāla pelējuma atrodas, pelējums izdala atršķirīgus MVOCs. Lai vai kā MVOCs tiek izdalīts tikai tad, kas pelējums aktīvi aug, kas ir atkarīgs no daudziem faktoriem.Tādiem kā – mitrums, temperatūra, gaisa spiediens un gaisma.
Tāpēc, ja Jūs varat saost pelējumu, tas nozīmē, ka pelējums aug aktīvi un Jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk atrisināt pelējuma problēmu.

Pat ja Jūs neredzat pelējumu, pelējuma smaka brīdina Jūs par pelējuma klātbūtni. Esiet droši, pelējums aug Jums neredzamā vietā. Atcerieties! Jūsu veselībai draud briesmas, redzat Jūs pelējumu vai nē.

Pelējuma smaka var saglabāties pat ja esat noņemuši pelējumu. Tā var saglabāties tādās virsmās kā paklājs, drēbes, polsterētās mēbelēs un aizkaros. Apskatiet šo dezinfekcijas līdzekli, nepatīkamu aromātu novēršanai:  www.safepro.lv

MVOCs izraisītie simptomi

MVOCs var izraisīt tādus simptomus kā galvassāpes, nelabumu, reiboni un nogurumu. MVOCs var arī kairināt acis un deguna un mutes dobuma gļotas membrānas. MVOCs ir izpētes sākuma stadijā, tāpēc šie, iespējams, ir tikai pirmie noteiktie simptomi.